centropicasso | Biežāk uzdotie jautājumi
17872
page-template-default,page,page-id-17872,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-14,qode-theme-starflix,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

Biežāk uzdotie jautājumi

Biežāk uzdotie jautājumi

Kā es varu reģistrēties kursiem? Reģistrācijas anketa atrodama sadaļā „Reģistrējies šeit”. Ja brīdī, kad vēlies reģistrēties, pieteikšanās ir beigusies, lūdzam zvanīt vai rakstīt, lai uzzinātu par brīvajām vietām grupās. Par bērnu un privātajām nodarbībām lūdzam sazināties ar mums privāti.

Kā notiek dokumentu noformēšana un kas ir nepieciešams? Pirmajā nodarbības dienā, kad students ierodas pie mums, administrācijas pārstāvis izsniegs jau sagatavotu līgumu. Līgumu būs nepieciešams papildināt ar saviem personas datiem un kontaktinformāciju. Ja students ir minējis/atzīmējis reģistrācijas anketā, ka ir students/skolēns vai tam pieder, piemēram, ISIC vai cita atlaižu karte, tā būs jāuzrāda līguma parakstīšanas brīdī vai arī administrācija var to palūgt uzrādīt pirms līguma noformēšanas, atsūtot, piemēram, kopiju uz epasta adresi.

Vai var dokumentus par kursiem noformēt uz uzņēmumu/uz citu personu? Jā, ir iespējams noformēt dokumentus uz uzņēmumu, tādā gadījumā lūdzam atsūtīt rekvizītus laicīgi, lai varam sagatavot līgumu. Ja vēl esi nepilngadīgs vai vienkārši cita persona vēlas noformēt dokumentus par Tevi, tad lūdzam atsūtīt šīs personas datus un kontaktinformāciju uz mūsu epastu laicīgi.

Kāda ir norēķinu sistēma? Pirmajā nodarbību nedēļā students uz savu norādīto epasta adresi, saņems elektroniski sagatavotu rēķinu. Skaidras naudas maksājumus nepieņemam. Rēķinam būs pievienota (ja nepieciešams) arī mācību grāmata – 30 EUR vērtībā.

Ko ņemt līdzi uz pirmo nodarbību? Uz nodarbībām iesakām ņemt līdzi kādu pierakstu kladi un rakstāmo. Ar tēju, ūdeni vai kafiju varēs pacienāties uz vietas!

Kur es varu iegādāties mācību grāmatu, cik tā maksā un, vai tā ir nepieciešama? Mācību grāmatu mēs izsniegsim skolā uz vietas pirmajā nodarbībā. Mācību grāmatas cena ir 30 EUR (gan pieaugušo, gan bērnu grāmatai). Mācību grāmata ir nepieciešama visiem, kuri apmeklē grupu nodarbības. Tiem, kuri nāk uz privātnodarbībām, mācību grāmatas nepieciešamību izvērtē pasniedzējs, ņemot vērā studenta mērķi un vēlmes. Ja nebūs nepieciešama mācību grāmata, tiks izmantoti cita veida materiāli.

Vai tiek izmantota papildus valoda nodarbībās? Pasniedzēji mūsu centrā visi ir no Spānijas, viņu mērķis ir vadīt nodarbības spāņu valodā. Ja ir nepieciešams, tad var tikt izmantota angļu valoda kā palīgs atsevišķās situācijās, taču tomēr akcentu nodarbībās, kā spāņu kultūras veicinātāji, mēs liekam uz to, lai studenti jau no paša sākuma pierastu pie spāņu valodas izrunas, skanējuma, vārdu krājuma u.tml.

Esmu iesācējs, nezinu vēl nevienu vārdu spāniski, vai tas nekas? Cilvēki nāk pie mums, lai mācītos un apgūtu valodu. Pats galvenais ir, lai ir motivācija mācīties un arī apziņa, ka kļūdīties ir normāli. Pasniedzēji rēķinās ar to, ka iesācēji nezinās spāņu valodu, taču pakāpeniski mēģinās katru radināt pie tās un jau pavisam drīz students redzēs, cik daudz jau no vienas nodarbības varēs uzzināt! Jau nedaudz vēlāk, pat arī ar mazu vārdu krājumu un zināšanām, ir lietderīgi likt vārdiņus, frāzes kopā un nebaidīties ko pateikt, pasniedzējs un Tu pats tikai priecāsieties!

Kā man rīkoties, ja es vairs nevaru apmeklēt nodarbības? Ja ir radusies situācija, ka students vairs nevar apmeklēt nodarbības, tad par to ir jāpaziņo Centro Picasso pārstāvim. Lai lauztu līgumu, būs nepieciešams aizpildīt iesniegumu un apmaksāt soda naudu viena mēneša apmērā. Iesnieguma formu mēs izsniegsim vai nosūtīsim pa epastu.

Kādi ir vecuma ierobežojumi spāņu valodas apguvei? Uz grupu nodarbībām apstiprinām studentus sākot ar pilniem 16 gadiem līdz... vien sirds vēlas! Studentiem, kas jaunāki par 16, bet ne mazāk par 7 gadiem, radīsim iespēju apmeklēt bērnu nodarbības vai privātnodarbības.

Manam bērnam ir 4 gadi, vēlētos, lai bērns sāktu mācīties spāņu valodu. Mūsu centrā uzņemam studentus sākot ar skolas vecumu (7-8 gadi). Iesakām sagaidīt skolas vecumu un tad ar mums sazināties!

Vēlētos apmeklēt privātnodarbības, tomēr katru nedēļu man ir citādāks darba laiks un nevaru paredzēt iepriekš, kad tikšu. Privātnodarbību laikus students, saskaņojot ar mācību centru, var izvēlēties pēc saviem ieskatiem. Tomēr būtu jāizvēlas konkrēts nodarbību laiks (vienāds katru nedēļu), lai to varam rezervēt grafikā. Ja katru nedēļu students nāks dažādās dienās un laikos, tad tas radīs apgrūtinājumu darba plānošanā. Protams, ja students netiek uz savu nodarbību savā laikā, tad to varam, savstarpēji vienojoties, pārcelt uz citu dienu.

Esmu ļoti aizņemts cilvēks, sanāk bieži kavēt nodarbības un nav laika trenēt valodu mājās. Iesakām tomēr savā brīvajā laikā atrast kādu brīdi – pārlasot savus pierakstus, klausoties dziesmas, lasot presi, pierakstot vārdiņus, skatoties filmas u.tml. Pasniedzējs Tev dos zināšanas un tās nostiprinās nodarbības laikā, bet jāatceras, ka viss ir atkarīgs no Tevis paša un no Tavas attieksmes, motivācijas un gribasspēka. Kā katrā lietā, ir jāiegulda darbs un laiks, lai redzētu rezultātus. Centies atrast kaut 10 minūtes katru dienu un Tu redzēsi, ka jau Tev ies labāk un prāts būs uzasināts vieglāk uztvert jaunu informāciju!

Dažreiz jūtos neērti, ja kaut ko nesaprotu, taču kautrējos to teikt skaļi. Ja pasniedzējs jutīs, ka var atbildēt uz neskaidriem jautājumiem, tikai vairāk būs gandarīts. Ja tiks noklusēta problēma – pasniedzējs nevarēs palīdzēt. Arī pat cilvēki, kuriem šķiet, ka viņi zina daudz, vienmēr ko jaunu var iemācīties no citu jautājumiem. Nav nepareiza vai muļķīga jautājuma, tādēļ Tu mācies pie spāņu pasniedzēja, lai apgūtu šo valodu pilnīgi.

Angļu valodas gramatika ne vienmēr saskan ar spāņu. Iesakām uzmanīties ar citu valodu pielāgošanu spāņu valodai, ja vien tā nenāk no romāņu dzimtas, un arī pat tad ne vienmēr viss sakritīs pēc likuma. Ar angļu valodu, protams, ir daudz līdzību, taču daudz arī atšķirību. Ir jāmācās domāt citā valodā un ar tās gramatikas īpatnībām. Ir lieliski, ja angļu valoda var palīdzēt, taču pienāks brīdis, kad tas var arī mazliet traucēt. Jo vairāk centīsies izmantot spāņu valodu, jo ātrāk to izjutīsi un arī domāšana pielāgosies! Piemēram, pagātnes formas spāņu valodā ir daudz vairāk kā angļu, tā vien jau ir liela atšķirība.

Kā es varu iegūt „Centro Picasso” drauga karti? Drauga karti piešķiram visiem studentiem, kuri pie mums mācās. Parasti jaunajiem studentiem to izsniedzam pirmajā nodarbībā, taču, ja kaut kādu iemeslu dēļ drauga karti nav izdevies iegūt vai tā tikusi pazaudēta, to droši no jauna var pieprasīt Centro Picasso pārstāvim. Ar mūsu draugiem iespējams iepazīties mājas lapas sadaļā „Mūsu draugi”.